RÓLUNK

Éjjel - nappal hívható segélykérő telefonszám ‌
+36 30 882 4008

Az Alapítványunk 2020-ban jött létre önkéntesek elkötelezett munkájának köszönhetően, ‌akik egy közös célt tűztek ki maguk elé:

hogy megvédjék a bántalmazott gyermekeket, és támogassák őket abban, hogy kiléphessenek az erőszakos és veszélyes környezetükből, amelyben élnek. Az alapítvány egyik legfontosabb alapelve, hogy minden gyermek megérdemli a biztonságot, a szeretetet és a gondoskodást, függetlenül attól, hogy milyen nehézségekkel kellett szembenéznie életében.
Az alapítvány küldetése egy összetett, ám annál nemesebb feladatot foglal magában. Elsődleges célunk, hogy minden gyermek, aki hozzánk fordul, vagy akit elérünk, biztonságban érezhesse magát, az őt ért bántalmazástól. Sokan közülük komoly fizikai és érzelmi sérüléseket szenvedtek el, és olyan ellátást igényelnek, amely egyszerre biztosítja számukra a testi gyógyulást és a lelki egyensúly helyreállítását. Ebben a folyamatban fontos szerepet játszanak az orvosi ellátások, a pszichológiai támogatás, valamint a mentális egészségügyi szolgáltatások, amelyek segítenek a gyermekeknek feldolgozni a múltbeli traumáikat.
Azonban az Alapítvány nem csak az azonnali segítségnyújtásra koncentrál. Célunk hosszú távon is pozitív hatást gyakorolni a gyermekek életére, és felkészíteni őket a jövőre. Ezért az általunk nyújtott támogatás nem ér véget azzal, hogy biztonságos környezetet teremtünk számukra. A társadalomba való visszailleszkedés hosszadalmas és nehéz folyamat lehet, különösen azoknak a gyermekeknek, akik hosszú ideig éltek elhanyagolt vagy bántalmazó környezetben. Ennek érdekében oktatási és szociális programokat szervezünk, amelyek célja, hogy fejlesszék a gyermekek különböző készségeit, és megalapozzák számukra a jövőbeli sikeres élethez szükséges önállóságot.
Az oktatás kiemelkedően fontos szerepet játszik ebben a folyamatban, hiszen sok gyermek, akivel foglalkozunk, jelentős lemaradásban van tanulmányaiban. Az alapítvány tanulási segítséget nyújt, egyéni fejlesztési terv alapján, hogy minden gyermek a saját tempójában és képességei szerint haladhasson előre. Ezen túlmenően olyan szabadidős tevékenységeket is szervezünk, amelyek hozzájárulnak a gyermekek érzelmi és szociális fejlődéséhez. Ezek a programok segítenek abban, hogy a gyermekek újraépíthessék társadalmi kapcsolataikat, és fokozatosan visszataláljanak a normális élet kerékvágásába.
Az Alapítvány egyik legnagyobb jövőbeli terve egy védett ház létrehozása, amely hosszabb távú menedéket nyújtana azoknak a gyermekeknek, akiknél nem elegendő a rövid távú segítség. Ez a ház nemcsak fizikailag biztonságos otthonként szolgálna, hanem olyan környezetként, ahol a gyermekek érzelmi és pszichológiai gyógyulása folytatódhat. A védett ház célja az is, hogy a gyermekek megismerjék a stabilitás, a szeretet és a gondoskodás fogalmát, és felkészüljenek a felnőtt életre. Itt olyan készségeket sajátíthatnának el, amelyek segítenék őket abban, hogy önálló, felelősségteljes felnőttekké váljanak. ‌‌

Ez a kezdeményezés különösen fontos, mert sok bántalmazott gyermek számára nehéz feladat újraépíteni a bizalmat a felnőttekben és a társadalmi rendszerekben. A védett ház egy olyan stabil pontot biztosítana számukra, ahol lehetőségük lenne feldolgozni a múlt traumáit, és fokozatosan felkészülni arra, hogy visszatérjenek a társadalomba. ‌

Az Alapítvány munkája túlmutat a rövid távú segítségnyújtáson. Küldetésünk az, hogy hosszú távú változást érjünk el a bántalmazott gyermekek életében. Minden programunk és tevékenységünk célja, hogy segítsünk nekik egy boldogabb, biztonságosabb és sikeresebb jövőt építeni. Hiszünk abban, hogy minden gyermek megérdemli a második esélyt, és elkötelezettek vagyunk abban, hogy megadjuk nekik ezt a lehetőséget.

‌Zeley Gyermek és Ifjúsági Készenléti Szolgálat Alapítvány

Eszközeinket (orvosi eszközöket, munkaruházatot a Pro Filli Alapítvány támogatta!

‌Keressen bennünket amennyiben úgy tapasztalja, hogy bántalmazás, gyerek vagy család veszélyeztetése áll fenn a környezetében, vagy éppen saját maga tapasztalja ezt a magatartást, hiszen azért vagyunk, hogy segítsünk, és biztosítsuk a megfelelő átmenetet amíg a veszélyhelyzet fennáll egy-egy ilyen helyzetben.

0 - 24 hívható segélykérő telefonszám: ‌
+36 30 882-4008 ‌